O firmie
Kilka słów o naszym biurze

ProPIT biuro rachunkowe założyłam w 2009 r. Dlaczego? Dlatego, że chciałam wnieść zupełnie nową jakość na lokalny rynek usług księgowych. Miałam swoje wyobrażenie na temat tego jak powinna wyglądać obsługa księgowa firmy. Wiele księgowych traktuje tę pracę, jako nieprzyjemną konieczność wykonania określonych obowiązków. Dla mnie zaś, księgowość i podatki to życiowa pasja. Lubię rozmawiać z Klientami, wsłuchiwać się w ich potrzeby i szukać praktycznych rozwiązań księgowych, które pomogą wyjść tym potrzebom naprzeciw. Lubię słuchać o pomysłach na rozwój firmy i zapewniać zaplecze księgowe do ich realizacji. Dzielenie się z Klientem posiadanym doświadczeniem i wiedzą, by mógł on wdrażać swoje plany i spełniać marzenia biznesowe – to prawdziwa przyjemność dla całego zespołu ProPIT.

ProPIT biuro rachunkowe to miejsce gdzie bardzo cenimy sobie przyjazną atmosferę. Nie używamy pompatycznych, niezrozumiałych terminów podatkowych, ale skupiamy się na maksymalnie praktycznych rozwiązaniach i przekazywaniu wiedzy w przejrzysty i efektywny sposób. Uwielbiamy, kiedy Klienci wychodzą z naszego biura z uśmiechem i poczuciem zadowolenia oraz ulgi, że załatwili z sukcesem sprawy, które spędzały im sen z powiek. Rzetelność, skrupulatność, elastyczność i profesjonalizm – to cechy, które nas wyróżniają. Stawiamy na pracę na najwyższym poziomie. W księgowości to szczególnie istotne, kiedy stawką są rzetelne i niewadliwe księgi prowadzone dla naszych Klientów.

Pierwsza wizyta w biurze rachunkowym

Pierwszą wizytę w biurze rachunkowym warto zaplanować jeszcze przed otwarciem własnej firmy. Przedsiębiorca już w momencie składania wniosku do CEIDG pytany jest o wiele istotnych kwestii, takich jak: tytuł prawny do nieruchomości, w której będzie prowadzona działalność, kody PKD, wybór formy opodatkowania, data zgłoszenia do ubezpieczeń w ZUS czy KRUS i wiele innych. W naszym biurze każdy przedsiębiorca otoczony jest fachową opieką księgową. Przygotujemy dla Państwa wpis do CEIDG od początku do końca. Podpowiadamy, kiedy zarejestrować firmę, aby dłużej płacić tzw. mały ZUS, na jakie kwestie finansowe należy być wyczulonym i wiele innych. Indywidualnie dobieramy korzystne dla podatnika rozwiązania i szczegółowo omawiany wszystkie istotne kwestie podatkowe. Już przy pierwszym spotkaniu naszym Klientom przekazujemy cenne informacje i udzielamy kluczowych wskazówek, tak by podejmowane przez przedsiębiorcę decyzje i działania były nie tylko korzystne finansowo, ale i zgodne z przepisami prawa.

Dlaczego biuro rachunkowe

Powierzenie spraw księgowych do biura rachunkowego to dobry wybór, szczególnie w pierwszych latach działania firmy, kiedy przedsiębiorca ma wiele pytań i potrzebuje wsparcia w kwestiach formalnych, ale nie może sobie jeszcze pozwolić na zatrudnienie własnej księgowej na etacie. Przede wszystkim jednak, to wygoda oraz komfort, bo sprawami Twojej Firmy zajmuje się wykwalifikowany i doświadczony personel księgowy. W naszym biurze nad bezpieczeństwem prawnym Klientów czuwa także radca prawny. Jeżeli zależy Ci na codziennym i prawdziwym wsparciu księgowym i podatkowym tradycyjne biuro będzie najlepszym wyborem. W ProPIT podpisując umowę z Klientem przejmujemy odpowiedzialność za prawidłowość rozliczeń z urzędem skarbowym czy ZUSem. W naszym biurze przechowywane są Twoje dokumenty, co pozwala uniknąć kontroli urzędników w siedzibie Twojej Firmy. Od poniedziałku do soboty jesteśmy do dyspozycji naszych Klientów: służymy konsultacją, przypominamy o ważnych terminach, informujemy o zmianach w przepisach prawa, monitorujemy ważne dla Klienta kwestie, kontaktujemy się w imieniu Klienta z urzędami. W przeciwieństwie do typowej księgowości on-line – decydując się na powierzenie księgowości nam – zyskujesz cenny spokój i gwarancję, że sprawami księgowymi zajmą się praktycy i profesjonaliści, z którymi pozostajesz w stałym bezpośrednim kontakcie.

  • ponad 15.000
    bezbłędnie złożonych deklaracji w urzędzie skarbowym
  • ponad 400
    zadowolonych lokalnych przedsiębiorców, którzy obdarzyli nas zaufaniem
  • ponad 20.000
    stron przeczytanych komentarzy podatkowych jako gwarant wiedzy stosowanej w codziennej pracy księgowej
Dlaczego warto skorzystać z oferty
naszego biura? Bo cenimy sobie:
Oszczędność czasu - czas to pieniądz. W pełni zdajemy sobie sprawę jak cenny jest czas, dlatego dokładamy staranności, aby nie odrywać Państwa od spraw biznesowych i nie angażować w sprawy, z którymi dobra księgowa powinna poradzić sobie sama. Nasi Klienci nie tracą, ani czasu na stanie w kolejach, ani sił i nerwów na papierologię
Poufność - zapewniamy poufność powierzonych nam przez Państwa informacji. Dokumenty w biurze są przechowywane w sposób uniemożliwiający jakikolwiek wgląd osobom postronnym. Wszelka dokumentacja dostarczana do naszego biura rachunkowego jest dokładnie zabezpieczona w pozamykanych szafach i kontenerach. Na półkach nie stoją segregatory z nazwiskami Klientów, nie leżą dokumenty zawierające poufne dane
Fachowość - dzięki stałemu dostępowi do najnowszych publikacji księgowych, kadrowo-płacowych, portali podatkowych oraz systematycznych szkoleń zapewniamy Państwu profesjonalną obsługę. Zawód księgowej wymaga nieustannego pogłębiania wiedzy, aktualizacji kompetencji, bycia na bieżąco ze zmieniającymi się przepisami i interpretacjami prawa. Bardzo dbamy o ten aspekt.
Kontakt z klientem - to dla nas priorytet. Przedsiębiorca, którego kontakt z biurem rachunkowym sprowadza się tylko do dostarczenia dokumentów do biura – z całą pewnością ma niedociągnięcia w prowadzonej dokumentacji. Podstawowym, i niestety najczęściej popełnianym „grzechem” jest brak rozmowy z Klientem o sprawach biznesowych. Praca księgowej nie powinna sprowadzać się tylko do zaksięgowania faktur
Współpracujemy z:
Poznaj nasz zespół
Sylwia Adamczyk
Marta Szczuchniak
Katarzyna Celińska - Kożuchowska
Aneta Adamowicz
Beata Maruszewska
Edyta Zaniewicz